Gazipaşa seçime kilitlendi…

MHP Gazipaşa İlçe İstişare toplantısı yoğun bir katılımla Belediye Kültür Merkezi’nde yapıldı.Yeni ve Eski İlçe başkanları ile belediye başkan adayları el ele tutuşup, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Milliyetçi Hareket Partisi Antalya il Başkanlığı’nın ilçelerde düzenlediği istişare toplantılarına Gazipaşa’da devam edildi. MHP Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyeleri Kemal Çelik, Hüseyin Yıldız, MHP İl Başkanı Osman Çetin, İl Yönetim kurulu Üyeleri, İl Genel Meclis Üyeleri Zeki Tunç, Ali Aslan, Mustafa Sümbül ve Ahmet Karabulut’un katıldığı istişare toplantısında açılış konuşmasını yapan MHP İlçe Teşkilat Başkanı Mehmet Yüksel, 2002 yılından buyana ilçe teşkilatının başında olduğunu ve o günden buyana ciddi bir mücadele verdiklerini anlattı. Göreve geldiğinde eski partilileri yanlarında bulamadıklarını, buna rağmen mücadeleyi bırakmadıklarını söyleyen Yüksel, o günden buyana ilçede gündemi belirleyen parti olduklarını savundu.

Konuşmasında CHP’li Gazipaşa Belediye Başkanı Cem Burak Özgenç ve AK Parti hükümetini eleştiren Yüksel şunları söyledi: “Özellikle belediyenin emlak değerlerinin artışı ile ilgili ciddi mücadele verdik. Bizden başka bu konuyla ilgilenen olmadı. Tek tek dava açtık ve sorunu çözdük ama her nedense Antalya ilden gelen müfettişler nedeniyle davayı kaybettik. Gazipaşa’da 2B arazisi çok. Bunların satış rakamları belli oluyor. Bu emlak değerleri üzerinden 2B arazilerinin fiyatları belirlenecek ama halkın arazilerini satanlar ciddi bir problemle karşı karşıya gelecekler. Bununla ilgili de biz mücadele ettik. Halkı zarara uğratan bir belediye başkanıyla karşı karşıyayız ne yazık ki. AKP Hükümeti kuyuları sayaç takılması yönünde bir uygulamaya hazırlanıyor. Eğer bu uygulama hayata geçirilirse bizim muz bahçelerimizin tamamının sulanması imkanı kalmayacak” dedi

MHP Antalya İl Başkanı Osman Çetin konuşmasında birlik ve beraberlik içinde Gazipaşa’da iktidar olmak için hiçbir olumsuzluğun bulunmadığını söyledi. MYK Üyesi Kemal Çelik, “Gazipaşa, Antalya ve Türkiye’de MHP’nin iktidar olacağını vurgularken, “Kalabalıktan da anladığım kadarıyla Gazipaşa seçime kilitlenmiş, inanmış” şeklinde konuştu. MHK Üyesi Hüseyin Yıldız ise konuşmasında yine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef aldı. Yıldız, “Başbakan’ın 5 dakika önce söyledikleri ile 5 dakika sonra söyledikleri birbirini tutmuyor. 2B Arazilerinin rayiç bedelleri belli oldu. Milli Emlak’ın kasasında bekletiliyor. Çıkarıp, halka göstermeye cesaret edemiyorlar. Çünkü bu yüksek bedelleri halk ödeyemeyecek ve kendi çevrelerine peşkeş çekecekler” dedi. İstişare toplantısında en çok alkış alan bölüm ise yeni ve 1968’den bu yana eski ilçe başkanları ile belediye başkan adaylarının kürsüye çıkıp, ele ele vererek birlik ver beraberlik mesajı vermesi oldu.

© 2012 Milliyetçi Hareket Partisi Antalya İl Başkanlığı

Scroll to top